Aktualności

Przekroczył prędkość o 98 km/h

Data publikacji 19.02.2019

Myśliborska Policja nie odpuszcza piratom drogowym. Policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali kierowcę marki BMW, który jechał na drodze S- 3 z prędkością większą o 98 km/h od dozwolonej.

Jak widać na naszych drogach pojawiają się kierowcy za nic mający bezpieczeństwo. Na ich wyczyny za kierownicą nie pozostają obojętni myśliborscy policjanci. Główne trasy powiatu Myśliborskiego nieustannie patroluje radiowóz z videorejestratorem, którego kamera dokumentuje brawurowe wyczyny piratów.

Funkcjonariusze myśliborskiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę S - 3, zarejestrowali popisy kierującego osobowym BMW, który poruszał się z prędkością 218 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 120 km/h.

Kierujący w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

Policja apeluje:

 

Prędkość pojazdu jest podstawowym elementem warunkującym długość drogi hamowania. Dotyczy to zarówno drogi przebytej w czasie określanym jako czas reakcji psychicznej i fizycznej kierowcy, zwłoki wynikającej z działania mechanizmów układu hamulcowego oraz właściwej drogi hamowania. Przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami na naszych drogach są szczególnie niebezpieczną i niestety nagminną formą nagannych zachowań kierowców. Większość kierowców nie kojarzy faktu, że przekroczenie limitu prędkości powoduje natychmiastowy wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Opis filmu: Film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.21 MB)

Powrót na górę strony