Twój Dzielnicowy
MIASTO, GMINA MYŚLIBÓRZ ORAZ NOWOGRÓDEK POMORSKI
Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu
W MYŚLIBORZU
podkom. ŁUKASZ NIEWIŃSKI
tel. 47 78 24529
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.
post. Magdalena Tymecka
tel. 47 78 24538, tel. komórkowy 695 875 018 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.mysliborz1@sc.policja.gov.pl
Zdiagnozowanym problemem we wskazanym rejonie jest brak dodatkowego oznaczenia na skrzyżowaniu ul. Łużyckiej w Myśliborzu z obwodnicą miasta. Kierujący wyjeżdżający z ul. Lipowej wykonując manewr w lewym kierunku, w stronę m. Renice bądź Ronda im. Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa często popełniają błędy przy wymijaniu wykonując różne sposoby skręcania, tzw. bezkolizyjny i kolizyjny, co wpływa na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tamowanie ruchu, a także sprzeczki pomiędzy kierującymi.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań dążących do eliminacji powyższych zachowań.
st. asp. Maciej Andrzejewski
Zdiagnozowanym problemem i jednym z najbardziej negatywnych zachowań we wskazanym rejonie jest spożywanie alkoholu w obrębie sklepu spożywczego Puls przy ul. Armii Polskiej w Myśliborzu. Ulica Armii Polskiej jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych prowadzącą od ul. Rynek Jana Pawła II do ul. Bohaterów Warszawy. Widok osób nagminnie spożywających alkohol i popełniających wykroczenia porządkowe ma złe oddziaływanie na wizerunek miejscowości jak i doprowadza do demoralizacji młodzieży. Powyższy proceder występuje w godzinach popołudniowych i wieczornych.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań dążących do eliminacji powyższych zachowań.
W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr III ustalono, że szczególnym problemem w rejonie ul. Grunwaldzkiej są znaczne ubytki i nierówności w warstwie drogowej. Uszkodzona i nierówna nawierzchnia powoduje, że kierujący pojazdami zmuszania są do jazdy poboczem, które również jest niszczone. W wyniku poruszania się po tego typu nawierzchni właściciele pojazdów narażeni są na ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z amortyzacją pojazdów jak i powstałymi uszkodzeniami w mieniu ruchomym, które to spowodowane jest najechaniem na nierówności. Ponadto stan wymienionej drogi może utrudniać znacząco szybki dojazd służb ratowniczych w przypadku wystąpienia zagrożenia. W opinii lokalnej społeczności należy wykonać naprawę nawierzchni na wskazanym odcinku drogi.
Zdiagnozowanym problemem jest przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie Szkoły Podstawowej im. Jana Korczaka w Kierzkowie przez kierujących pojazdami mechanicznymi. Budynek Szkoły oraz chodnik, którym poruszają się uczące się tam dzieci usytuowane są
w newralgicznym punkcie odcinka drogi, gdzie znajduje się początek obszaru zabudowanegoi kierowcy poruszają się tam z niedozwoloną prędkością.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań dążących do eliminacji powyższych zachowań.
Zdiagnozowanym problemem jest przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie placu zabaw i świetlicy wiejskiej w miejscowości Chłopowo przez kierujących pojazdami mechanicznymi, które usytuowane są wzdłuż głównej drogi prowadzącej przez wskazana miejscowość. Dzieci bawiące się na placu zabaw oraz młodzież korzystająca ze świetlicy wiejskiej często są narażone na niebezpieczeństwo związane z rozpędzonymi samochodami. Wybudowanie progu zwalniającego wpłynęłaby bezpośrednio na życie mieszkańców poprzez podniesienie bezpieczeństwa rodziców i dzieci.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań dążących do eliminacji powyższych zachowań.
W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr VI ustalono, że szczególnym problemem, że w miejscowości Golin występuje brak utwardzonej nawierzchni drogi prowadzącej do posesji mieszkalnych, które są usytuowane kilkadziesiąt metrów od drogi gminnej nr 2116Z. Aktualnie szutrowa i nierówna nawierzchnia powoduje, że kierujący pojazdami zmuszania są do jazdy poboczem, które również jest niszczone. W wyniku poruszania się po tego typu nawierzchni właściciele pojazdów narażeni są na ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z amortyzacją pojazdów jak i powstałymi uszkodzeniami w mieniu ruchomym, które to spowodowane jest najechaniem na nierówności.
Ponadto brakuje na tym odcinku oświetlenia ulicznego, które wpływa również na niebezpieczeństwo również pieszych poruszających się po zmroku. W opinii lokalnej społeczności należy wykonać naprawę nawierzchni na wskazanym odcinku drogi.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań dążących do eliminacji powyższych zachowań.
asp. szt. Krzysztof Wiatrowski
DZIELNICA NR 1
st. sierż. Dominik Owczarek
tel. 47 78 24 406, tel. komórkowy 571323870 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail : dzielnicowy.debno1@sc.policja.gov.pl
- .W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 1 ustalono, że głównym problemem jest gromadzenie się osób w rejonie sklepu monopolowego znajdującego się w Dębnie przy ul. Słowackiego 23. Osoby te w rejonie wymienionego sklepu uprawiają żebractwo, spożywają alkohol w miejscu objętym zakazem, dopuszczają się nieobyczajnych wybryków, zaśmiecają i zanieczyszczają miejsce publiczne, używają słów nieprzyzwoitych oraz zakłócają spokój i porządek publiczny. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze porannej, popołudniowej i wieczorowej głównie w okresie letnim i jesiennym. Rejon działania znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Apteki Centrum Zdrowia, czy Szkoły Podstawowej nr 3.
- W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.
DZIELNICA NR 2
Zastępstwo pełni:
st. sierż. Dominik Owczarek
tel. 47 78 24 401, tel. komórkowy 571 323 873 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail : dzielnicowy.debno2@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy obejmuje ulice Dębna: Adama Mickiewicza, Kościuszki (od ul. Słowackiego w stronę północną nr nieparzyste do nr 17, nr parzyste do nr 18), Ofiar Katynia (tylko nr nieparzyste do nr 17), Planty, Jana Pawła II (nr nieparzyste), Szkolna, Daszyńskiego, Wodna, Spacerowa, Ogrodowa, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Jana Baczewskiego, Parkowa, Króla Władysława Jagiełły, Kr. Jadwigi, Myśliborska, Dzicze, Gorzowska, Os. Wyszyńskiego, Zakręt, Bolesława Chrobrego, Setna, Racławicka, Poprzeczna, Willowa, Tartaczna, Sportowa, Cegielniana ( od torów kolejowych w stronę wschodnią), Kolejowa, Demokracji, Leśna (od torów kolejowych w kierunku ul. Demokracji), Boczna, Usługowa, Jesienna, Zimowa, Wiosenna, Grzybowa.
-
W wyniku dokonanych własnych obserwacji, w trakcie pełnionych służb obchodowych i patrolowych, a także przeprowadzonych spotkań z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Dębno, Komendantem Straży Miejskiej w Dębnie Zbigniewem Podzińskim oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 2 ustalono, że głównym problemem w rejonie, w dalszym ciągu są wykroczenia uciążliwe społecznie, a w szczególności: spożywanie alkoholu - art. 43 UWTPA, zaśmiecanie miejsc publicznych - art. 145 kw, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym – art. 141 kw oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego - art. 51 kw, popełniane na terenie przyległym do placu zabaw, przy ul. Chrobrego w Dębnie. Z przedmiotowego placu zabaw korzystają dzieci oraz młodzież zamieszkująca w najbliższej okolicy. Niejednokrotnie korzystają z niego również całe rodziny, w trakcie wspólnego wypoczynku, czy aktywnego spędzania czasu wolnego z dziećmi. W trakcie korzystania z urządzeń znajdujących się na placu zabaw, jego użytkownicy wielokrotnie są świadkami popełnianych, wymienionych wyżej wykroczeń przez osoby najczęściej przesiadujące na betonowym murku, przyległym bezpośrednio do placu zabaw. Opisane negatywne zachowania bardzo często odstraszają i zniechęcają do korzystania z urządzeń znajdujących się na placu zabaw oraz dają niewłaściwy przykład dla dzieci i młodzieży. Ponadto trwający okres letni potęgować będzie występowanie wykroczeń uciążliwych społecznie, we wskazanym rejonie.
-
W związku z powyższym podjęto decyzję o kontynuacji działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.
DZIELNICA NR 3
sierż. Mateusz Grzejszczyk
tel. 47 78 24 401, tel. komórkowy 509 808 148 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno3@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy obejmuje ulice Dębna: Plac Konstytucji 3-go Maja, Jana Pawła II (nr parzyste), Wincentego Witosa, Boh.Września, Alternatywy, Armii Krajowej, Górna, Plac Zwycięstwa, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Jana Matejki, Jana III Sobieskiego, Piasta, Kazimierza Odnowiciela, Kostrzyńska (od skrzyżowania z ul. Słowackiego w kierunku północnym), Dargomyska, Zachodnia, Wojska Polskiego, Orla, Słoneczna, Różana, Morelowa, Makowa, Migdałowa, Kwiatowa, Jaśminowa, Owocowa, Kaliny, Lawendowa, Stanisława Moniuszki, Wiśniowa, Mireckiego, I Armii, Chojeńska, Jeziorna, Kosynierów, Pogodna, Grunwaldzka, Juranda, Władysława Łokietka, Hołdownicza, Północna, Nizinna, Pługowa, Rolnicza, Wiejska, Akacjowa, Klonowa, Zielona, Bukowa, Bursztynowa, Brzozowa, Chabrowa, Czereśniowa, Dębowa, Diamentowa, Krótka, Lipowa, Łąkowa, Miła, Miodowa, Perłowa, Rubinowa, Letnia, Wiosenna, Siewna, Szara, Radosna, Szczęśliwa, Wesoła, Wspólna, Salezjańska, Złota.
-
W wyniku przeprowadzonych spotkań z przedstawicielami Wspólnot Mieszkaniowych w Dębnie oraz Urzędu Miasta i Gminy Dębno, rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 3 ustalono, że głównym problemem w rejonie są wykroczenia uciążliwe społecznie popełniane zazwyczaj przez młodzież, a w szczególności: spożywanie alkoholu art. 43 uwtpa, zaśmiecanie miejsc publicznych art. 145 kw, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz spoczynku nocnego dla mieszkańców pobliskich zabudowań art. 51 kw, w rejonie Targowiska Miejskiego w Dębnie między ul. Armii Krajowej i Boh. Września. Szczególne nasilenie wyżej wymienionych procederów następuje w godzinach wieczornych i nocnych.
-
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.
DZIELNICA NR 4
sierż. Marcin Kurkowski
tel. 47 78 24 402, tel. komórkowy 571323872 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno4@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy obejmuje miejscowości: Mostno, Więcław, Barnówko, Ostrowiec, Dolsk, Kolonia Sulisław, Różańsko, Dyszno, Krężelin, Warnice, Smolnica, Kolonia Hajnówka. Grzymiradz, Kolonia Klepin, Borne, Borówno, Choszczówko, Grzybno, Juncewo, Łazy, Piołunek, Przylaszczka, Radzicz, Turze.
ZADANIA PRIORYTETOWE
1. W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami wsi oraz rozmowy z sołtysem wsi Warnice, podległego rejonu służbowego nr 4 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest popełnianie wykroczeń porządkowych polegających na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym art. 43 UWTPA, zaśmiecaniu/zanieczyszczaniu miejsca dostępnego dla publiczności art. 145 KW oraz używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym art. 141 KW w rejon przystanku autobusowego znajdującego się przy posesji nr 74. Powyższe zachowania mają miejsce w godzinach przedpołudniowych jak i popołudniowych tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 20:30 w soboty w godzinach 8:00-19:00, podczas panujących na dworze wyższych temperatur powietrza.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.
DZIELNICA NR 5
sierż. szt. Wojciech Tomaszewski
tel. 47 78 24 401, tel. komórkowy 571323873 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno5@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy obejmuje miejscowości: Oborzany, Dargomyśl, Cychry, Bogusław, Suchlica, Sarbinowo, Krześnica, Młyniska, Prusiec.
ZADANIA PRIORYTETOWE
-
W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi rad osiedli oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 5 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie sklepu spożywczo – przemysłowego w m. Sarbinowo.
Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zaśmiecają i zanieczyszczają miejsce w rejonie w/w sklepu. Gromadzące się osoby wywodzą się ze środowisk osób bezrobotnych oraz nadużywających alkoholu. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze porannej, popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Sklep znajduje się w centrum miejscowości. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.
DZIELNICA NR 6
asp. Mariusz ogonowski
tel. 47 78 24 402, tel. komórkowy 571323874 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno6@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy obejmuje miejscowości: Boleszkowice, Chlewice, Chwarszczany, Gudzisz, Kaleńsko, Namyślin, Porzecze, Reczyce, Szumiłowo, Wielopole, Wierutno, Wysoka, Wyszyna.
ZADANIA PRIORYTETOWE
-
W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami wsi przynależnych do gminy Boleszkowice oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 6 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest popełnianie wykroczeń polegających na spożywaniu alkoholu w miejscu objętym zakazem tj. art. 43´ust 1 uwtpa, zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności tj. czyn z art. 145 kw. oraz używaniu słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym tj. czyn z art. 141 kw. w m. Boleszkowice przy ul. Artylerzystów, w rejonie sklepów spożywczych, gdzie znajdują się ławki do siedzenia. Szczególne nasilenie wymienionych wyżej procederów następuje w okresie letnim, gdy panują na dworze wyższe temperatury powietrza. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.
MIASTO I GMINA BARLINEK
asp. szt. Piotr Malanowski
W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 1 oraz własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem jest brak progów zwalniających na ul. Myśliborskiej w Moczkowie. Wskazane miejsce jest głównym ciągiem komunikacyjnym pomiędzy miejscowością Barlinek, a Rychnów zarówno ruchu pojazdów jak i pieszych. Na wysokości Osiedle Leśnika znajduje się przystanek autobusy, gdzie często jest uczęszczane przez dzieci jadące do Szkół w Barlinku jak i wracające do swych miejsc zamieszkania. Piesi w tym uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych są mało widoczni w godzinach wieczornych i porannych co może doprowadzić do spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w tym ich potrącenia.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu zminimalizowania zagrożeń bezpieczeństwa.
ZADANIA PRIORYTETOWE
W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 2 oraz własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem w rejonie jest, duże natężenie ruchu pojazdów w godzinach porannych oraz popołudniowych na ul. Podwale w Barlinku, gdzie znajduje się Przedszkole Miejskie nr 2. Duże natężenie ruchu pojazdów poruszających się z większą prędkością oraz zwiększony ruch pieszych, w tym małych dzieci, może doprowadzić do spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w tym ich potrącenia.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu zminimalizowania zagrożeń bezpieczeństwa.
W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 3 oraz własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem w rejonie jest, słabe oświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Ogrodowej w Barlinku na skrzyżowaniu z ul. Kombatantów. Wskazane przejście dla pieszych jest bardzo często uczęszczane przez pieszych, a w godzinach wieczornych przez nieodpowiednie doświetlenie tego przejścia, piesi są słabo widoczni co może doprowadzić do spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w tym ich potrącenia.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu zminimalizowania zagrożeń bezpieczeństwa.
W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IV ustalono, że głównym problemem w miejscowości Barlinek ul. Boczna jest brak progu zwalniającego przed wjazdem do przedszkola, czym spowoduje to zwiększenie bezpieczeństwa. Przekraczana w tym miejscu prędkość, powoduje zagrożenie w ruchu drogowym.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
tel. 47 78 24 231, tel. komórkowy 571323863 (aktywny podczas służby obchodowej)
W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr V ustalono, że głównym problemem w miejscowości Mostkowo jest brak oznakowania poziomego w postaci braku pasów dla pieszych wychodząc z parkingu marketu Dino i idąc w kierunku bloków mieszkalnych znajdujących się naprzeciwko marketu Dino.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.