Aktualności

Bezpieczniej na drodze. Za szybką jazdę stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.03.2022

Myśliborscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał swoim samochodem z prędkością 103 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci cały czas apelują do kierowców, aby ci ograniczyli prędkość, gdyż prowadzenie samochodu z nadmierną prędkością jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, w których giną ludzie.

Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. W dniu dzisiejszym, w miejscowości Dębno na ul. Chojeńskiej, policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, pędził swoim Volkswagenem z prędkością 103 km/h. Tym samym kierowca Volkswagena przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Bezmyślnym kierowcą okazał się 25-letni mężczyzna, który za tak rażące złamanie przepisów utracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna kierując pojazdem nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa.  Nie obyło się więc bez mandatu. Mężczyzna będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 2100 zł a jego konto punktowe wzbogaci się o 12 punktów karnych.

Przez kolejne 3 miesiące, mężczyzna będzie mógł przemyśleć swoje zachowanie by w przyszłości zachowywać się w sposób odpowiedzialny na drodze.

 

asp. szt. Jacek Poleszczuk

Powrót na górę strony