Aktualności

Około 2,5 promila bezmyślności. Stracił prawo jazdy i odpowie przed Sądem. Grupa SPEED wyeliminowała z ruchu kolejnego nietrzeźwego.

Data publikacji 21.06.2022

Prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Chryslera, którego w okolicy obwodnicy Myśliborza na drodze DK26 zatrzymali policjanci z myśliborskiej drogówki. Nieodpowiedzialny 67-latek stracił prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd.

W ubiegłym tygodniu policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Chrysler, za którego kierownicą siedział 67-letni mieszkaniec Powiatu myśliborskiego. Od kierowcy wyraźnie czuć było charakterystyczną woń alkoholu. Potwierdzeniem tego, że mężczyzna jest nietrzeźwy było przeprowadzone badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie 67-latka prawie 2,5 promila alkoholu.

Kierowca Cryslera stracił prawo jazdy, a niebawem usłyszy też zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym prawem mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety ale kierujący w dalszym ciągu nie zdają sobie sprawy z faktu, że uczestnicząc w ruchu drogowym będąc pod wpływem alkoholu, stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie ale również innych użytkowników dróg !

 

asp. szt. Jacek Poleszczuk
 

Powrót na górę strony