Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna Szkoła

Program „Bezpieczna Szkoła” jest realizowany cyklicznie od dwunastu lat i ma na celu stałe podnoszenie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych oraz inspirowanie do nowatorskich działań profilaktycznych. Organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Od sześciu lat finansowo wspiera projekt Biuro Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2015/2016 startujemy z  kolejną 13 już edycją Programu „Bezpieczna Szkoła”. Jest to Program, w którym doceniamy ciekawą profilaktykę  realizowaną w obszarze bezpieczeństwa w szkole. Jeżeli Państwa szkoła jest aktywna w tym zakresie, może warto pochwalić się tego rodzaju działaniami i zdobyć ciekawe nagrody. Jest to także możliwość uczestniczenia Państwa pracowników w Policyjnym Studium Bezpieczeństwa.


 

Forma wymiany doświadczeń i zdobycia umiejętności w obszarze bezpieczeństwa z pewnością przyda się wielu pracownikom placówek oświatowych. Jeśli na terenie Państwa placówki funkcjonują klasy mundurowe, w tym programie jest również wiele wartościowych treści, które się Państwu przydadzą. Ponadto zgłaszając swoją szkołę do programu możecie Państwo liczyć na szkolenie rady pedagogicznej z wybranej dziedziny dotyczącej bezpieczeństwa i systematycznej współpracy w obszarze niwelowania zdiagnozowanych zagrożeń. Udział w naszych propozycjach jest bezpłatny a może przynieść wyłącznie korzyść, podniesie świadomość prawną oraz wzbogaci Państwa wiedze na temat różnych zagrożeń i sposobów  im przeciwdziałania.

Powrót na górę strony