Twój Dzielnicowy

Twój Dzielnicowy

MIASTO, GMINA MYŚLIBÓRZ ORAZ NOWOGRÓDEK POMORSKI

Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu

W MYŚLIBORZU

 

st. asp. ŁUKASZ NIEWIŃSKI

 

 

 


tel. 47 78 24529

 
Uwaga!
Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg
w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.
 
DZIELNICA NR 1

sierż. szt. Mateusz Januszko

( w zastępstwie )

 

 

 

 

 


 tel. 47 78 24538, tel. komórkowy 571 323 857 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.mysliborz1@sc.policja.gov.pl

 
 
Rejonem służbowym obejmuje następujące ulice Myśliborza: Aleja Jabłonkowa, Asnyka, Broniewskiego, Celna, Dąbrowskiej, Gorzowska, Konopnickiej, Kołobrzeska, Kruczkowskiego, Lipowa, Norwida, Ogrodowa, Orzeszkowej, Oś. Piastów, Oś. Powstańców Wlkp. Oś. Słowiańskie, Przy Sławie, Sienkiewicza, Spokojna, Tuwima, Łużycka, Żeromskiego.
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr I ustalono, że głównym problemem w rejonie są zdarzenia związane z grupowaniem się młodzieży na terenie placu zabaw u zbiegu ul. Konopnickiej/Żeromskiego w Myśliborzu, gdzie w godzinach wieczornych dochodzi do zakłócania ładu i porządku publicznego, zaśmiecania oraz spożywania alkoholu przez osoby tam przebywające.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 
DZIELNICA NR 2

sierż. szt. Mateusz Januszko
 
 tel. 47 78 24538, tel. komórkowy 571 323 857 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.mysliborz2@sc.policja.gov.pl
 
 
Rejonem  służbowym obejmuje następujące ulice Myśliborza: Władysława Andersa, Armii Polskiej (1/2 i 26-28 ), Bohaterów Warszawy ( powyżej nr 41 ), Mariana Buczka ( 7-26 ), Felczaka, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Kościelna,  Marcinkowskiego,  Mariacka,  Mickiewicza,  Młyńska, Niedziałkowskiego, Pionierów ( 1-5/6 i 35-41  ), Pomorska, Północna, Rynek im. Jana Pawła II, Spadzista, Szarych Szeregów, Warszawska, Wałowa, Wieżowa, Za Bramą, 11-go Listopada.
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr II oraz Prezesem OSiR Myślibórz ustalono, że głównym problemem w rejonie w dalszym ciągu jest gromadzenie się osób spożywających alkoholna terenie stadionu miejskiego przy 11-go Listopada w Myśliborzu. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek publiczny, zaśmiecają i dewastują mienie. Gromadzące się osoby wywodzą się najczęściej ze środowisk bezrobotnych i rodzin patologicznych. Przedmiotowe miejsce zostało zmoderniozwane w 2021r. Obiekt jest wizytówką miasta i przyciąga wielu sympatyków piłki nożnej, którzy chcą dopingować swoje drużyny. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku.

W związku z powyższym podjęto decyzję o kontynuacji działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

DZIELNICA NR 3
 
post. Marcelina Podwysocka
 
 
 tel. 47 78 24528, tel. komórkowy 571 323 862 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail : dzielnicowy.mysliborz3@sc.policja.gov.pl
 
 
 
Rejonem  służbowym obejmuje następujące ulice Myśliborza:  1-go Maja, Armii Polskiej ( 3-24 ), Bałtycka, Bohaterów Warszawy ( nr 1 do 40  ), Cienista, Dworcowa, Dąbrówki, Gdańska, Grunwaldzka, Kamienna, Kaszubska, Kościuszki, Królewiecka, Malborska, Mieszka I-go, Orla, Oś. XX Lecia, Pionierów ( 8-34 ), Józefa Piłsudskiego, Przedmieście Kostrzyńskie, Przemysłowa, Sienna, Władysława Sikorskiego, Strzelecka, Szkolna, Torowa, Weterynaryjna, Wschodnia, Wybickiego, Łąkowa, Klasztorna
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W wyniku przeprowadzonych czynności oraz z przeprowadzonych rozmów
z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 3 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol
w rejonie Myśliborskiego Ośrodka Kultury
i Biblioteki Miejskiej na rogu ul. Klasztorna/Armii Polskiej
w Myśliborzu. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają teren w rejonie usytuowanych tam budynków użyteczności publicznej oraz pobliskich budynków mieszkalnych. Wykroczenia których się dopuszczają, występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

DZIELNICA NR 4 
 
st. post.  Aleksander Pawłowski
 
 
 tel. 47 78 24525, tel. komórkowy 571 323 860 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.mysliborz4@sc.policja.gov.pl
 
 
 
 
Rejonem  służbowym obejmuje teren wiejski gminy  Myślibórz: Czeczewo, Czółnów, Derczewo, Dąbrowa, Głazów, Jezierzyce, Kierzków, Klicko, Kolonia Myśliborzyce, Myśliborzyce, Krusze, Nawojczyn, Niesłusz, Otanów, Podławie, Przymiarki, Płośno, Renice, Sicienko, Sitno, Tarnowo, Ławy, Podłążek.
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 
 

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnej społeczności ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym nr IV na terenie miejscowości Sitno oraz Derczewo jest problematyka poruszania się przez młode osoby motocyklami, które nie są dopuszczone do ruchu na drogach publicznych oraz pojazdami w sposób niezgodny z przepisami ruchu drogowego. Do zdarzeń dochodzi głównie w porze popołudniowej oraz wieczornej.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań priorytetowych na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem

 

DZIELNICA NR 5
 
post. Magdalena Gorąca
 
 tel. 47 78 24527 tel. komórkowy 571 323 861 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.mysliborz5@sc.policja.gov.pl
 
 
Rejonem  służbowym obejmuje teren wiejski gminy Myślibórz: Chłopowo, Czerników, Dalsze, Golczew, Golenice, Golenicki Młyn, Gryżyno, Kruszwin, Listomie, Mączlino, Nawrocko, Pacynowo, Pniów, Pszczelnik, Rościn, Rów, Sarbinowo,  Sobienice,  Straszyn, Ulejno, Utonie, Wierzbnica, Wierzbówek, Zarzecze, Zgoda.
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysem miejscowości Golenice oraz mieszkańcami ustalono, że głównym problemem na terenie wskazanej miejscowości jest poruszanie się motocyklami po terenie zabytkowego parku gdzie obowiązuje zakaz ruchu. Proceder o którym mowa powyżej ma miejsce przeważnie w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku, jednak nasila się w okresie wakacyjnym. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy powyższy problem odzwierciedlały zgłoszenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 
DZIELNICA NR 6
 
sierż. Marcin Błaszczyk
 
 
tel. 47 78 24526 tel. komórkowy 571323859 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.mysliborz6@sc.policja.gov.pl
 
 
 
Rejonem  służbowym obejmuje miejscowości gminy Nowogródek Pomorski: Chocień, Giżyn, Golin, Karlin, Karsko, Kinice, Ławin, Nowogródek Pomorski, Pachocino, Parzeńsko, Prądnik, Rokitno, Rataje, Smolary, Smólsko, Sołacz, Somin, Stawno, Sulimierz, Sumiak, Trzcinna, Ulejno. Światki.
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 
 

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnej społeczności Gminy Nowogródek Pomorski ustalono, że aktualnym problemem w rejonie służbowym nr VI jest jest kłusownictwo do którego dochodzi na terenie jeziora Sulimierskiego. Problem ten odzwierciedlają m.in. zgłoszenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz rozmowy z przedstawicielami społeczności lokalnej. Do zdarzeń dochodzi głównie
w weekendy, w porze popołudniowej oraz nocnej

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 
 
 
MIASTO GMINA DĘBNO ORAZ GMINA BOLESZKOWICE
 
Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Dębnie
asp. sztab. Krzysztof Wiatrowski
 

DZIELNICA NR 1


sierż. Dominik Owczarek


tel. 47 78 24 406, tel. komórkowy 571323870 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail : dzielnicowy.debno1@sc.policja.gov.pl

 

 

 

Rejon służbowy obejmuje ulice Dębna:  Słowackiego, Os.Waryńskiego, Kościuszki (od ul. Słowackiego w stronę południową), Mała, Ofiar Katynia (od ul. Słowackiego w stronę południową), Droga Zielona, Cegielniana (do torów kolejowych), Spokojna, Marii Konopnickiej, Głowackiego, Leśna (do torów kolejowych), Pułaskiego, Piaseczna, Harcerska, Włościańska, Rzemieślnicza, Kostrzyńska (od skrzyżowania z ul. Słowackiego w kierunku południowym). Wolności, Aleja Matki Boskiej Fatimskiej.
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 
 1. W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 1 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób w rejonie sklepów PULS i LEWIATAN znajdujących się w Dębnie przy ul. Waryńskiego 4.

  Osoby te w rejonie w/w sklepów spożywają alkohol w miejscu objętym zakazem, zaśmiecają i zanieczyszczają miejsce publiczne, używają słów nieprzyzwoitych oraz zakłócają spokój i spoczynek nocny. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze porannej, popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Rejon działania znajduje się w centrum miasta. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

  W związku z występującym zagrożeniem w rejonie sklepów, które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i spokój osób tam robiących zakupy, przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących wykroczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju osób w tym rejonie.Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy. Podczas spotkań mieszkańcami rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki, do których będą odnosić się mieszkańcy rejonu.

 


 

DZIELNICA NR 2


st. post. Patrycja Dąbska


tel. 47 78  24 401, tel. komórkowy 571323871 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail : dzielnicowy.debno2@sc.policja.gov.pl

 

 

Rejon służbowy obejmuje ulice Dębna: Adama Mickiewicza, Kościuszki (od ul. Słowackiego w stronę północną nr nieparzyste do nr 17, nr parzyste do nr 18), Ofiar Katynia (tylko nr nieparzyste do nr 17), Planty, Jana Pawła II (nr nieparzyste), Szkolna, Daszyńskiego, Wodna, Spacerowa, Ogrodowa, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Jana Baczewskiego, Parkowa, Króla Władysława Jagiełły, Kr. Jadwigi, Myśliborska, Dzicze, Gorzowska, Os. Wyszyńskiego, Zakręt, Bolesława Chrobrego, Setna, Racławicka, Poprzeczna, Willowa, Tartaczna, Sportowa, Cegielniana ( od torów kolejowych w stronę wschodnią), Kolejowa, Demokracji, Leśna (od torów kolejowych w kierunku ul. Demokracji), Boczna, Usługowa, Jesienna, Zimowa, Wiosenna, Grzybowa.

 

ZADANIA PRIORYTETOWE
 
 1. W wyniku dokonanych własnych obserwacji, w trakcie pełnionych służb obchodowych i patrolowych, a także przeprowadzonych spotkań z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Dębno, Komendantem Straży Miejskiej w Dębnie Zbigniewem Podzińskim oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 2 ustalono, że głównym problemem w rejonie są wykroczenia uciążliwe społecznie, a w szczególności: spożywanie alkoholu - art. 43 UWTPA, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych - art. 145 kw, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym – art. 141 kw oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego - art. 51 kw, popełniane w rejonie byłej piekarni przy ul. Racławickiej 2, w Dębnie. We wskazanym rejonie znajduje się przejście z bramą, w którym najczęściej przebywają kilkuosobowe grupy osób popełniające wyżej wymienione wykroczenia. Najczęściej są to osoby bezrobotne, nadużywające alkoholu i utrzymujące się z jednorazowych prac dorywczych. Przedmiotowe wykroczenia popełniane są niezależnie od pory dnia, czy roku. Takie zachowania budzą wśród mieszkańców pobliskich zabudowań niepokój oraz odstraszają przed przemieszczaniem się chodnikiem we wskazanym miejscu. Opisane negatywne zachowania dają także niewłaściwy przykład dla dzieci i młodzieży. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

  2. W związku z występującym problemem na opisywanym terenie, przy ul. Racławickiej w Dębnie, przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występowania wykroczeń uciążliwych społecznie oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa dzieci, młodzieży oraz osób zamieszkujących w najbliższym rejonie. Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy. Podczas spotkań z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Dębno, Komendantem Straży Miejskiej w Dębnie oraz mieszkańcami pobliskiego rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki, do których będą odnosić się mieszkańcy rejonu.

 

DZIELNICA NR 3


sierż. szt. Dawid Gazda


tel. 47 78 24 406, tel. komórkowy 509808148 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno3@sc.policja.gov.pl

 


Rejon  służbowy obejmuje ulice Dębna:  Plac Konstytucji 3-go Maja, Jana Pawła II (nr parzyste), Wincentego Witosa, Boh.Września, Alternatywy, Armii Krajowej, Górna, Plac Zwycięstwa, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Jana Matejki, Jana III Sobieskiego, Piasta, Kazimierza Odnowiciela, Kostrzyńska (od skrzyżowania z ul. Słowackiego w kierunku północnym), Dargomyska, Zachodnia, Wojska Polskiego, Orla, Słoneczna, Różana, Morelowa, Makowa, Migdałowa, Kwiatowa, Jaśminowa, Owocowa,  Kaliny, Lawendowa, Stanisława Moniuszki, Wiśniowa, Mireckiego, I Armii, Chojeńska, Jeziorna, Kosynierów, Pogodna, Grunwaldzka, Juranda, Władysława Łokietka, Hołdownicza, Północna, Nizinna, Pługowa, Rolnicza, Wiejska, Akacjowa, Klonowa, Zielona, Bukowa, Bursztynowa, Brzozowa, Chabrowa, Czereśniowa, Dębowa, Diamentowa, Krótka, Lipowa, Łąkowa, Miła, Miodowa, Perłowa, Rubinowa, Letnia, Wiosenna, Siewna, Szara, Radosna, Szczęśliwa, Wesoła, Wspólna, Salezjańska,  Złota.

 

ZADANIA PRIORYTETOWE
 
 1. W wyniku dokonanych własnych obserwacji, w trakcie pełnionych służb obchodowych i patrolowych, a także przeprowadzonych spotkań z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Dębno, Komendantem Straży Miejskiej w Dębnie Zbigniewem Podzińskim oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 3 ustalono, że głównym problemem w rejonie są wykroczenia uciążliwe społecznie, a w szczególności: spożywanie alkoholu - art. 43 UWTPA, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych - art. 145 kw, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym – art. 141 kw oraz utrudnianie korzystania z urządzeń użytku publicznego – art. 143 KW, popełniane w rejonie Kurhanu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Plac Zwycięstwa 2, w Dębnie. Mieści się on na terenie niewielkiego skweru, który położony jest w centrum miasta, przy drodze krajowej 23. Wokół tego terenu znajdują się ławki, z których najczęściej korzystają osoby popełniające w/w wykroczenia. Zazwyczaj są to osoby bezrobotne, nadużywające alkoholu i utrzymujące się z jednorazowych prac dorywczych. Przedmiotowe wykroczenia popełniane są niezależnie od pory dnia, czy roku. Takie zachowania budzą wśród mieszkańców pobliskich zabudowań niepokój oraz odstraszają przed korzystaniem z ławek, a także przed odwiedzaniem tego miejsca. Opisane negatywne zachowania dają także niewłaściwy przykład dla dzieci i młodzieży. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

  W związku z występującym problemem na opisywanym terenie, przy ul. Plac Zwycięstwa w Dębnie, przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występowania wykroczeń uciążliwych społecznie oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa dzieci, młodzieży oraz osób zamieszkujących w najbliższym rejonie, a także osób odwiedzających to miejsce.Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy. Podczas spotkań z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Dębno, Komendantem Straży Miejskiej w Dębnie oraz mieszkańcami pobliskiego rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki, do których będą odnosić się mieszkańcy rejonu.

 

DZIELNICA NR 4


sierż. Marcin Kurkowski


tel. 47 78 24 402, tel. komórkowy 571323872 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno4@sc.policja.gov.pl

 

 


Rejon służbowy obejmuje miejscowości: Mostno, Więcław, Barnówko, Ostrowiec, Dolsk, Kolonia Sulisław, Różańsko, Dyszno, Krężelin, Warnice, Smolnica, Kolonia Hajnówka. Grzymiradz, Kolonia Klepin, Borne, Borówno, Choszczówko, Grzybno, Juncewo, Łazy, Piołunek, Przylaszczka, Radzicz, Turze.

 

ZADANIA PRIORYTETOWE

 

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami wsi oraz rozmowy z sołtysem wsi Warnice, podległego rejonu służbowego nr 4 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest popełnianie wykroczeń porządkowych polegających na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym art. 43 UWTPA, zaśmiecaniu/zanieczyszczaniu miejsca dostępnego dla publiczności art. 145 KW oraz używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym art. 141 KW w rejon sklepu oraz skweru. Powyższe zachowania mają miejsce w godzinach otwarcia sklepu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 20:30 w soboty w godzinach 8:00-17:00. Z uwagi na fakt, że poczynione czynności nie przyczyniły się do ustania popełnianych wykroczeń we wskazanym miejscu, co jest uciążliwe dla zamieszkujących w okolicy mieszkańców, podjęto decyzję o kontynuacji planu i realizacji działania we wskazanym rejonie.

W związku z występującym problemem w miejscowości Warnice, rejon sklepu oraz skweru, które jest uciążliwe społecznie we wskazanym rejonie, przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących wykroczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju osób w tym rejonie.Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy. Podczas spotkań z Sołtysem m. Warnice oraz mieszkańcami rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki, do których będą odnosić się mieszkańcy rejonu.

 

DZIELNICA NR 5


st. sierż. Wojciech Tomaszewski


tel. 47 78 24 401, tel. komórkowy 571323873 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno5@sc.policja.gov.pl

 

 

Rejon służbowy obejmuje miejscowości: Oborzany, Dargomyśl, Cychry, Bogusław, Suchlica, Sarbinowo, Krześnica, Młyniska, Prusiec.

 

ZADANIA PRIORYTETOWE

 

 1. W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi rad osiedli oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 5 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie sklepu spożywczo – przemysłowego w m. Dargomyśl nr 103a.Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zaśmiecają i zanieczyszczają miejsce w rejonie w/w sklepu. Gromadzące się osoby wywodzą się ze środowisk osób bezrobotnych oraz nadużywających alkoholu. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze porannej, popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Sklep znajduje się w centrum miejscowości. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

  .
 2. W związku z występującym zagrożeniem w rejonie sklepu , które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i spokój osób tam robiących zakupy, przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących wykroczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju osób w tym rejonie. Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy. Podczas spotkań z Sołtysem m. Dargomyśl oraz mieszkańcami rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki, do których będą odnosić się mieszkańcy rejonu.

DZIELNICA NR 6


mł. asp. Mariusz Ogonowski


tel. 47 78 24 402, tel. komórkowy 571323874 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.debno6@sc.policja.gov.pl

 


Rejon służbowy obejmuje miejscowości:  Boleszkowice, Chlewice, Chwarszczany, Gudzisz, Kaleńsko, Namyślin, Porzecze, Reczyce, Szumiłowo, Wielopole, Wierutno, Wysoka, Wyszyna.

 

ZADANIA PRIORYTETOWE

 

 1. W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami wsi przynależnych do gminy Boleszkowice oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 6 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest popełnianie wykroczeń polegających na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym tj. art. 43 uwtpa oraz zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności tj. czyn z art. 145 kw. w m. Boleszkowice na ul. Artylerzystów, w rejonie ławek. Szczególne nasilenie wymienionych wyżej procederów następuje w okresie wiosennym oraz letnim, gdy panują na dworze wyższe temperatury powietrza. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 2. W związku z występującym problemem na ul. Artylerzystów w miejscowości Boleszkowice, które jest uciążliwe społecznie we wskazanym rejonie, przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących wykroczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju osób w tym rejonie.Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy. Podczas spotkań z Sołtysem m. Boleszkowice oraz mieszkańcami rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki, do których będą odnosić się mieszkańcy rejonu.

 

 

 

MIASTO I GMINA BARLINEK

 

Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Barlinku
asp. sztab. Piotre Malanowski

 

 

DZIELNICA NR 1
 
st. sier.  Robert Czerwik ( w zastępstwie )
 
tel. 47 78 24 224, tel. komórkowy 571323867 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.barlinek1@sc.policja.gov.pl
 
 
Rejonem służbowym obejmuje następujące ulice Barlinka: Długa, Gorzowska, Jasna, Kwiatowa, Myśliborska, Moczkowo, Okrętowa, Okrężna, Przemysłowa, Szosa do Lipian, Stodolna, Wiśniowa, Źródlana,
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W rejonie służbowym nr 1, w rejonie Niepublicznego Przedszkola Językowego „W Wiśniowym Sadzie” mieszczącego się przy ul. Stodolnej 8 istnieje zagrożenie dla osób wychodzących z budynku. Powyższe przedszkole znajduje się w centrum osiedla bloków mieszkalnych, objętych strefą ruchu. Wejście do budynku przedszkola znajduje się w niedalekiej odległości od jezdni. Z przeprowadzonej lustracji rejonu wynika, że na drogach dojazdowych nie ma ustawionych znaków ostrzegawczych „A-17 Dzieci”. Powyższy znak ostrzega kierujących o miejscu na drodze szczególnie uczęszczanym przez dzieci lub bliskości takiego miejsca. Powyższa sytuacja jest szczególnie niebezpieczna dla małoletnich dzieci które mogły by wybiec z budynku na drogę, w chwili kiedy nadjeżdża samochód.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego w omawianym rejonie, w celu wyeliminowania zagrożenia bezpieczeństwa dla dzieci uczęszczających do powyższego przedszkola.

 

DZIELNICA NR 2
 
st. sierż.  Robert Czerwik
 
tel. 47 78 24 231,tel. komórkowy 571323868  (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.barlinek2@sc.policja.gov.pl
 
Rejonem służbowym obejmuje następujące ulice Barlinka: Armii Krajowej, Armii Polskiej, Chmielna, Grodzka, Górna, Jeziorna, Kościelna, Kozia,  Niepodległości, Odrzańska, Ignacego Paderewskiego, Parkowa, Podwale, Różąna,  Rynek, Sądowa, Staromiejska, Szewska, Szkolna, 31 Stycznia,  Wodna, Wylotowa, Zaułek, Żabia,
 
 

ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 2, ustalono, że głównym problemem w rejonie jest, słaba widoczność na trzech skrzyżowaniach w Barlinku na ul. Górnej z ul. Armii Polskiej, ul. Różaną i ul. Kozią. Kierujący pojazdami próbując wjechać z ul. Armii Polskiej, ul. Różanej i ul. Koziej na ul. Górną, widoczność z lewej strony ograniczają stojące na parkingu pojazdy. Kierujący pojazdami, aby upewnić się czy ul. Górną, która jest jezdnią jednokierunkową, nie porusza się żaden pojazd, częściowo wjeżdżają przodem pojazdu na pas ruchu ul. Górnej, co może doprowadzić do spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu pojazdów.

 

DZIELNICA NR 3 
 
post. Aleksandra Ignatowicz 
 
tel. 47 78 24 223, tel. komórkowy 571323865 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail: dzielnicowy.barlinek3@sc.policja.gov.pl
 
 
Rejonem służbowym obejmuje następujące ulice Barlinka:  Fryderyka Chopina, Działkowa, Fabryczna, Grunwaldzka, Władysława Jagiełły, Jana Kasprowicza, Kombatantów, Mikołaja Kopernika, Wojciecha Kossaka, Tadeusza Kościuszki, Kręta, 11 –go Listopada, Jana Matejki, Moniuszki, Marii Skłodowskiej - Curie, Ogrodowa(od wiaduktu w stronę ul. Zielnej),Podgórna, Sosnowa, Słoneczna, Spokojna, Szosowa, Tunelowa (od wiaduktu w stronę ul. Zielnej), Widok, Wyspiańskiego, Zielna, Marii Konopnickiej,
 
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 3, ustalono, że głównym problemem w rejonie jest przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących poruszających się po ul. Szosowej. Wskazane zjawisko negatywnie wpływa na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu fizycznego ograniczenia prędkości przez kierujących poruszających się w/w ulicą.

 

 
DZIELNICA NR 4
 
asp. Maciej Andrzejewski ( w zastępstwie )
 
 
tel. 47 78 24 236, tel. komórkowy 571323864 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail:dzielnicowy.barlinek4@sc.policja.gov.pl
 
 
Rejonem służbowym obejmuje następujące ulice Barlinka:  Aleja 1-go Maja, Boczna, Dworcowa, Stefana Flukowskiego, Jana Papugi, Leśna, Lipowa, Władysława Łokietka, Adama Mickiewicza,  Młyn Leśny, Ogrodowa(do wiaduktu od ul.1 –go Maja), Pełczycka,  Polana Lecha, Poziomkowa,  Henryka Sienkiewicza, Słowackiego, Sportowa, Strzelecka, Szpitalna, św. Bonifacego, Tunelowa(do wiaduktu od ul. 1-go Maja)
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 4 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest nieprawidłowe parkowanie pojazdów na ul. Szpitalnej 11, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania. Mała ilość miejsc do parkowania pojazdów zmusza kierujących, którzy korzystają z pobliskiej Przychodni oraz Szpitala do zatrzymywania swoich pojazdów w miejscu niedozwolonym. Kierujący pojazdami we wskazanym miejscu mają ograniczone możliwości wymijania, jak i omijania innych pojazdów. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego, w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu pojazdów.

 

DZIELNICA NR 5
 
asp. Maciej Andrzejewski
 
 

tel. 47 78 24 223, tel. komórkowy 571323863 (aktywny podczas służby obchodowej)
e-mail:dzielnicowy.barlinek5@sc.policja.gov.pl
 
Rejonem służbowym obejmuje miejscowości gminy Barlinek: Brunki,  Dziedzice, Dzikowo, Dzikówko, Golejewo,Janowo, Jaromierki, Jarząbki,  Krzynka,  Laskówko, Lutówko,  Łubianka, Moczydło, Mostkowo,  Niepołcko, Niewstąp,  Nowa Dziedzina, Okno, Okunie, Osina, Ożar, Płonno, Podgórze, (Kornatka), Puatać, Rówienko, Równo, Rychnów,  Słowicze,  Stara Dziedzina,  Strąpie, Swadzim,  Sucha, Wielisławice, Wiewiórki, Wilcze, Żydowo.
 
 
ZADANIA PRIORYTETOWE
 

W rejonie służbowym nr 5, w miejscowość Płonno, głównym zagrożeniem jest przekraczanie dozwolonej prędkości przez pojazdy przejeżdżające przez miejscowość. W wyniku lustracji wskazanego rejonu przez mieszkańców miejscowości Płonno wynika, że jest to prosty odcinek drogi, o niewielkiej szerokości. Ponadto brak w tym miejscu chodników, co sprawia, że piesi zmuszeni są do poruszania się po jezdni. Odcinek wskazanej drogi mieści się pomiędzy posesjami Płonno 25 do Płonno 14 - rejon skrzyżowania.

W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu wyeliminowania zagrożeń bezpieczeństwa pieszych poruszających się drogą w miejscowości Płonno.

 

 
Powrót na górę strony